Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü`nden, uluslararası topluma Ermeni esirler çağrısı - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

28 Mart 2024  

Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü`nden, uluslararası topluma Ermeni esirler çağrısı -

Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü`nden, uluslararası topluma Ermeni esirler çağrısı Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü`nden, uluslararası topluma Ermeni esirler çağrısı

Lemkin Soykırımını Önleme Enstitüsü, uluslararası topluma, tüm Ermeni savaş esirlerinin Azerbaycan'dan geri dönmesini sağlamak için gerekli adımları atması çağrısında bulundu.

Enstitünün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü, Artsakh Cumhuriyeti'nin Ermeni yetkililerin ve sivillerin Azerbaycan tarafından hukuka aykırı olarak hapsedilmesini şiddetle kınıyor. Bu kişilerin ölüm de dahil olmak üzere ciddi insan hakları ihlalleri riski göz önüne alındığında, güçlü bir uluslararası varlığa duyulan ihtiyaç hiç bu kadar acil olmamıştı.

Lemkin Enstitüsü, uluslararası topluma, rehin tutulan tüm Ermeni savaş esirlerinin, esirlerin, rehin tutulan tüm yetkililerin ve sivillerin hızlı ve güvenli bir şekilde Azerbaycan'dan geri dönmesini sağlamak için gerekli adımları atması çağrısında bulunuyor."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+