​Lemkin Enstitüsü Müdürü: Ermenistan soykırımı önleme mücadelesinde lider konumdadır - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

29 Mart 2024  

​Lemkin Enstitüsü Müdürü: Ermenistan soykırımı önleme mücadelesinde lider konumdadır -

​Lemkin Enstitüsü Müdürü: Ermenistan soykırımı önleme mücadelesinde lider konumdadır ​Lemkin Enstitüsü Müdürü: Ermenistan soykırımı önleme mücadelesinde lider konumdadır

Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi'nde düzenlenen üç günlük konferansa yaklaşık 20 ülkeden bilim doktorları, profesörler, uzmanlar, Armenologlar, üniversitelerin bilim adamları, araştırma merkezleri ve bölümleri katıldı.

Uluslararası konferansın amacı Ermenistan'ın komşu devletler ve halklarla ilişkilerini ve Ermeni devletinin bölgede oynadığı rolü tartışmaktır.
Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü İcra Direktörü Elisa Von Joeden-Forgey, "Medeniyet kavşağı Ermenistan: Tarihi ve kültürel ilişkiler" başlıklı konferansta konuştu. Soykırımların önlenmesine ve bu konuda Ermenistan'ın rolüne değindi.

"Ermenistan'ı soykırımı önleme çabalarında lider olarak memnuniyetle karşılıyorum.
Unvanlarım arasında ayrım yapıyorum çünkü Ermenistan'ın 21. yüzyıl mücadelesinde bir lider olduğuna dair sağlam ve kanıtlanmış bir açıklama yapmak için geçmişi kullanacağım.

Bugün Ermenistan ve Ermeniler açısından jeopolitik ve ontolojik anlamda çok zor bir dönemden bahsettiğimin farkındayım. Ermenistan'ın, sadece 6 ay önce Artsakh'ta ya da Dağlık Karabağ'da yaşanan İkinci Ermeni Soykırımı olarak adlandırdığı olaydan sağ kurtulduğu bir dönemde, soykırımı önleme konusunda lider bir ülke olduğundan bahsetmek zor."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+