​Fransa Dışişleri Bakanı: Blinken ile Azerbaycan`ın tehdit ettiği Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Այգ

Gündem :

03 Nisan 2024  

​Fransa Dışişleri Bakanı: Blinken ile Azerbaycan`ın tehdit ettiği Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü -

​Fransa Dışişleri Bakanı: Blinken ile Azerbaycan`ın tehdit ettiği Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü ​Fransa Dışişleri Bakanı: Blinken ile Azerbaycan`ın tehdit ettiği Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü konuştuk

Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile Paris'te düzenlediği ortak basın toplantısında Azerbaycan'ın Ermenistan'ın toprak bütünlüğüne yönelik tehdidini duyurdu.

Fransa Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne, "Azerbaycan gerilimin tırmanmasından sık sık Ermenistan'ı sorumlu tutuyor: Ermenistan muhtemelen Güney Kafkasya'da çatışmayı önlemek isteyen tek ülke" diye açıkladı.

"Azerbaycan'ın tehdit ettiği Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü konuştuk ve Bakü'nün söylemlerinin giderek aşırılaştığı göz önüne alındığında bu konuda ne kadar endişeli olduğumuzu söylemeye izin verin.

Giderek daha fazla sahte haber görüyoruz ve Ermenistan muhtemelen dünyanın bu bölgesinde çatışmayı önlemek isteyen ve bundan kaçınmaya çalışan tek ülke olmasına rağmen, gerilimin artmasından dolayı genellikle Ermenistan'ı suçluyorlar.

Daha yakından bakarsak, Rusya ve Ukrayna'da yaşananlarla pek çok ortak unsur ve benzerlik bulacağız ve bence buna Bakü'deki COP29'dan 6 ay önce dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum." sözlerine ekledi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+