​Artsakh`tan Ermenistan`a nakledilen Galstyan casusluk suçlamasıyla tutuklandı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

04 Nisan 2024  

​Artsakh`tan Ermenistan`a nakledilen Galstyan casusluk suçlamasıyla tutuklandı -

​Artsakh`tan Ermenistan`a nakledilen Galstyan casusluk suçlamasıyla tutuklandı ​Artsakh`tan Ermenistan`a nakledilen Galstyan casusluk suçlamasıyla tutuklandı

Dağlık Karabağ'dan Ermenilerin zorla yerinden edilmesinden sonra Stepanakert'te kalan Sargis Galstyan, Ermenistan'a giderken tutuklandı. Ermenistan Soruşturma Komitesi Sözcüsü Gor Abrahamyan'a göre Galstyan, casuslukla suçlanıyor, tutuklama önleyici tedbir olarak seçildi.

29 Mart'ta Uluslararası Kızılhaç Komitesi eşliğinde 2 kişi Dağlık Karabağ'dan Ermenistan'a nakledilmişti. Uluslararası Kızılhaç Komitesi heyetinin Ermenistan'daki İletişim Programları Başkanı Zara Amatuni, bahsi geçen kişilerin kendi istekleriyle Ermenistan'a nakledildiği bilgisini vermişti.

Azatutyun gazetesinin bildirdiğine göre Sargis Galstyan, 29 Mart'ta Ermenistan'a girdi ve Goris'te Ulusal Güvenlik Servisi tarafından tutuklandı.

Galstyan uzun yıllar Artsakh'ta çeşitli görevlerde bulundu, 1990'lı yıllarda savaş operasyonlarına katıldı, Şuşi idari bölgesinin başkan yardımcısıydı ve daha sonra Askeri Vatanseverlik ve Eğitim Bakanlığı'nda çalışmıştı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+