Ermenistan ve Gürcistan sınır belirleme çalışmalarının yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vard - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

11 Nisan 2024  

Ermenistan ve Gürcistan sınır belirleme çalışmalarının yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vard -

Ermenistan ve Gürcistan sınır belirleme çalışmalarının yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vard Ermenistan ve Gürcistan sınır belirleme çalışmalarının yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vardı

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vahan Kostanyan, gazetecilere verdiği demeçte, "Ermenistan ve Gürcistan hükümetleri, uzun süredir durdurulan sınır belirleme çalışmalarının yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vardı." diye duyurdu.

Kostanyan, "Şu anda her iki ülke de sınır belirleme komisyonunun yapısını güncelledi ancak henüz bir toplantı yapılmadı. Doğal olarak her iki tarafın da ödevleri yapılıyor ve ilk oturumun gecikmeyeceğini umuyoruz" dedi.

Gazetecinin, "Ermenistan bu süreç çerçevesinde bazı toprakları Gürcistan'a vermeye mi hazırlanıyor?" sorusuna Bakan Yardımcısı, mantığı 1991 Almatı Deklarasyonuna dayanarak tüm komşularla sınır hattının yeniden tesis edilmesi olan bir sınır belirleme sürecinin yaşanacağını söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+