​Ermenistan-Türkiye sınırının açılması bölge için çığır açacak bir olay olacak - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

14 Nisan 2024  

​Ermenistan-Türkiye sınırının açılması bölge için çığır açacak bir olay olacak -

​Ermenistan-Türkiye sınırının açılması bölge için çığır açacak bir olay olacak ​Ermenistan-Türkiye sınırının açılması bölge için çığır açacak bir olay olacak

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, parlamentoda yaptığı konuşmada Ermenistan- Türkiye arasındaki normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan, "Ermenistan, Türkiye ile ilişkilerde varılan ve resmi olarak kayıtlara geçen anlaşmaların hayata geçirilmesini bekliyor." ifade etti.

"Türkiye ile ilişkilerimizde, deyim yerindeyse, varılan ve resmi olarak kayıtlara geçen anlaşmaların hayata geçmesini, yani Ermenistan-Türkiye kara sınırının üçüncü ülke vatandaşlarına ve diplomatik pasaporta sahibi kişilere açılmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Paşinyan'a göre, Ermenistan-Türkiye sınırının açılması bölge için çığır açıcı bir olay olacak, bu yöndeki çabalar devam edecek.

Sosyo-psikolojik bir nüansa da değinen Başbakan, "Şu anda Ermeni-Türk ilişkilerinden değil, Ermenistan-Türkiye ilişkilerinden bahsettiğimi belirtmek çok önemli. Bu iki formülasyonun ortak bir yanı var ama aynı değiller." dile getirdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+