​Papoyan ile Maragos, Ermenistan-AB ticaret ve ekonomik işbirliğini görüştü - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

18 Nisan 2024  

​Papoyan ile Maragos, Ermenistan-AB ticaret ve ekonomik işbirliğini görüştü -

​Papoyan ile Maragos, Ermenistan-AB ticaret ve ekonomik işbirliğini görüştü ​Papoyan ile Maragos, Ermenistan-AB ticaret ve ekonomik işbirliğini görüştü

Ermenistan Ekonomi Bakanı Gevorg Papoyan, Avrupa Birliği'nin Ermenistan Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Vasilis Maragos'u kabul etti. Toplantıya Bakan Yardımcıları Rafael Gevorgyan ve Narek Hovakimyan da katıldı.

Ermenistan-AB ticari ve ekonomik işbirliğinin genişletilmesi, AB tarafından sağlanan sektörel mali ve teknik yardım, Doğu Ortaklığı çerçevesinde ikili ve çok taraflı işbirliği, ortak yürütülen program ve girişimlere ilişkin bir dizi konu ele alındı.

Ermenistan-AB kapsamlı ve genişletilmiş ortaklık anlaşması kapsamında öngörülen hükümlerin uygulanması, "Ermeni konyağının" yeni isminin yeniden markalanması ve pazarlanması süreçleri, girişimcilik sektörüne yönelik destek programları, AB teknik yardım araçlarının uygulanması ve diğer konulara değinildi.

Taraflar, Ermenistan ekonomisinin öncelikli yönleri, ihracatın teşviki ve çeşitlendirilmesi, yatırımların çekilmesi, sermaye piyasasının geliştirilmesi, kaliteli altyapıların iyileştirilmesi, tarımın geliştirilmesi ve AB'nin ikincisine ilişkin sağladığı destek programları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ermenistan'ın AB ile ilişkileri derinleştirme kararlılığı ve AB tarafından uygulanan ve planlanan bölgesel programlara daha aktif katılmaya hazır olduğu vurgulandı.

Bakan, ayrıca Ermenistan Hükümeti'nin "Barış Kavşağı" projesini ve ilkelerini aktardı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+