​Koçaryan`dan Ermeni Soykırımı çağrısı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

19 Nisan 2024  

​Koçaryan`dan Ermeni Soykırımı çağrısı -

​Koçaryan`dan Ermeni Soykırımı çağrısı ​Koçaryan`dan Ermeni Soykırımı çağrısı

Ermenistan'ın iktidardaki "Sivil Sözleşme" Partisinin üyesi ve Parlamentonun Savunma ve Güvenlik İşleri Daimi Komitesi Başkanı Andranik Koçaryan, parlamentoda verdiği brifingde, "Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşanan Ermeni Soykırımı'nın tüm kurbanlarının isimlerinin doğrulanması ve kaydedilmesi gerekmektedir." dile getirdi.

Anne ve baba tarafından atalarının da Soykırım kurbanı olduğunu belirten Koçaryan, "Son olarak tüm kurbanların bir listesine sahip olmamız gerek." diye açıkladı.

Yahudilerin bunu başardığını, Ermenistan'ın da aynısını yapması gerektiğini belirtti. Milletvekiline göre bu girişim Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi açısından da önem taşıyor.

"Bağımsızlığın ilanından önce Ermeni Apostolik Kilisesi, Ermeni siyasi partileri ve diaspora yapıları bu konuyla uğraşmalıydı. Bütün şehitlerin adları ve soyadları Yerevan Soykırım Müze-Enstitüsü'nün bilgisine sunulmalıdır" diye vurguladı.

Koçaryan'a göre şimdiye kadar bu yapılmadıysa o zaman boşluğun doldurulması gerekir.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+