​Zatulin: Karabağ`daki Rus barış güçleri ne yapıyor? - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

20 Nisan 2024  

​Zatulin: Karabağ`daki Rus barış güçleri ne yapıyor? -

​Zatulin: Karabağ`daki Rus barış güçleri ne yapıyor? ​Zatulin: Karabağ`daki Rus barış güçleri ne yapıyor?

Rusya Devlet Duması’nın Bağımsız Devletler Topluluğu İşleri Komitesi Başkan Yardımcısı Konstantin Zatulin Dağlık Karabağ'daki Ermeni nüfusunun ayrılmasından sonra, bölgede Rus barış güçlerinin bulunması için daha az neden olduğunu ifade etti.

Ona göre, Azerbaycan şu anda birliklerin çekilmesi konusunu gündeme getirmiyor, böylece Rusya'nın bunu bir yenilgi veya taviz olarak algılamamasını sağlamak için.

Zatulin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugün Karabağ'daki barış güçlerinin bulunması, Rusya ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerle ilişkilidir. Gerçekten de, Dağlık Karabağ'da Ermeni nüfusu olmadığı için, Rus barış güçlerinin orada ne yaptıkları sorusu ortaya çıkıyor. Azerbaycan'ın liderliğinin, şu anda sadece Rusya'daki gibi bir yenilgi, taviz veya Rusya Federasyonu sınırları dışında askeri varlığımızın neden olduğu zarar olarak algılanmaması amacıyla onların geri çekilmesiyle ilgili soruları gündeme getirmiyor. Ama gerçekten de, Karabağ'daki Rus barış güçlerinin bulunması için nedenler azalmaktadır" .
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+