​Ermenistan, Azerbaycan`ın Dağlık Karabağ`daki anıtlara karşı vandalizm vakalarını belgeliyor - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

20 Nisan 2024  

​Ermenistan, Azerbaycan`ın Dağlık Karabağ`daki anıtlara karşı vandalizm vakalarını belgeliyor -

​Ermenistan, Azerbaycan`ın Dağlık Karabağ`daki anıtlara karşı vandalizm vakalarını belgeliyor ​Ermenistan, Azerbaycan`ın Dağlık Karabağ`daki anıtlara karşı vandalizm vakalarını belgeliyor

Ermenistan, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki anıtlara karşı vandalizm vakalarını belgeleyerek bunları çeşitli uluslararası platformlarda sunuyor.

Ermenistan Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki anıtlara yönelik vandalizm gerçekleri hakkında uluslararası ortaklarla konuşmak için tüm olanakları ve platformları kullanıyorlar.

Bu ifadeler Ermenistan Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarih ve Kültürel Anıtlar Koruma Dairesi Başkanı Harutyun Vanyan tarafından yapıldı.

"Tarihi ve Kültürel Miras Araştırma Merkezi" müdürü Khachik Harutyunyan, Dağlık Karabağ'ın anıtlarıyla ilgili izleme gruplarının faaliyet gösterdiğini, Azerbaycan'ın işlediği tüm ihlalleri yoğun bir şekilde belgelediğini ve kaydettiğini, görünür ve görünmez vandalizm vakalarını, bu bilgilerin ilgili yapılarına iletilerek, protokollerin hazırlandığını ve bazı süreçleri organize etmenin mümkün olduğunu belirtti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+