​İskandinav barış güçlerinin Artsakh`a gelmesini ve insanların geri dönmesini talep etsinler - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

20 Nisan 2024  

​İskandinav barış güçlerinin Artsakh`a gelmesini ve insanların geri dönmesini talep etsinler -

​İskandinav barış güçlerinin Artsakh`a gelmesini ve insanların geri dönmesini talep etsinler ​İskandinav barış güçlerinin Artsakh`a gelmesini ve insanların geri dönmesini talep etsinler

Ermenistan’ın özel görevli eski elçisi Edmon Marukyan Dağlık karabağ’dan Rus Barış Gücü’nün çıkmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Edmon Marukyan Dağlık Karabağ için İskandinav barış güçleri isteyen siyasetçileri eleştirip "Rus barış güçlerinin Dağlık Karabağ topraklarından çekilmeye başladığını gördük. Hepimiz hatırlıyoruz, Rus barış güçlerinin Dağlık Karabağ'dan ayrılması durumunda, İskandinav barış güçlerinin gelip Artsakh halkının güvenli bir şekilde yaşamasını sağlayacaklarına dair bizi nasıl ikna ettiklerini.

Şimdi, bunları söyleyenleri dışarı çıkıp İskandinav barış güçlerinin Artsakh'a gelmesini ve insanların geri dönmesini ve bu güvenlik garantileriyle birlikte yaşamasını talep etsinler” sözleri dile getirdi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+