​Millevekili Konjoryan Chen Zhu`ya: Ermenistan ile Çin arasındaki dostane ilişkilerin asırlık bir ge - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

20 Nisan 2024  

​Millevekili Konjoryan Chen Zhu`ya: Ermenistan ile Çin arasındaki dostane ilişkilerin asırlık bir ge -

​Millevekili Konjoryan Chen Zhu`ya: Ermenistan ile Çin arasındaki dostane ilişkilerin asırlık bir ge ​Millevekili Konjoryan Chen Zhu`ya: Ermenistan ile Çin arasındaki dostane ilişkilerin asırlık bir geçmişi var

Ermenistan Ulusal Meclisi "Sivil Sözleşme" grupbaşkanvekili Hayk Konjoryan, 18 Nisan'da Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Uluslararası Departmanı bakan yardımcısı Chen Zhu başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Ermenistan Ulusal Meclisi'nden yapılan yazılı açıklamada görüşmede muhatapların, iki ülke arasında yüzyıllardır süregelen ve özellikle son yıllarda düzenli olarak gelişen sıcak ve dostane ilişkilerinin önemine vurgu yapılıdı ifade edildli.

Muhataplar, partiler arası ve parlamentolar arası bağların güçlendirilmesinin yanı sıra çeşitli ticari-ekonomik, eğitim ve kültürel alanlarda işbirliğinin derinleşmesi ve yakınlaşmasının altını çizdiler.

Her iki tarafta da karşılıklı ziyaretler ve partiler arası temaslarını önemsedi.

Milletvekili Hayk Konjoryan, "Ermenistan ile Çin arasındaki dostane ve sıcak ilişkilerin yüzyıllara dayanan bir geçmişi var. Kullanılmayan büyük bir potansiyele sahip olduğumuza ve hem ekonomik ve siyasi diyalog hem de kültürel işbirliği alanında çok daha fazlasını talep edebileceğimize ve çok daha büyük sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.

Konjoryan, Ermenistan'ın "Barış Kavşağı" projesini Çinli konuklara tanıtarak, bunun tüm bölge için stratejik önemine dikkat çekti.

Toplantının sonunda Chen Zhu, sıcak karşılama için teşekkür ederek, çok taraflı işbirliğinin çeşitli boyutlarda derinleştiğini ve genişletildiğini önemsedi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+