ABD Dışişleri`nden Azerbaycan`a yalanlama: Bu belge tamamen yanlış bilgidir - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

21 Nisan 2024  

ABD Dışişleri`nden Azerbaycan`a yalanlama: Bu belge tamamen yanlış bilgidir -

ABD Dışişleri`nden Azerbaycan`a yalanlama: Bu belge tamamen yanlış bilgidir ABD Dışişleri`nden Azerbaycan`a yalanlama: Bu belge tamamen yanlış bilgidir

ABD Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi, Azerbaycan medyasının 5 Nisan'da Brüksel'de düzenlenen Ermenistam-AB-ABD konferansı çerçevesinde askeri nitelikte bir belgenin imzalandığı yönündeki iddialarına yanıt verdi.

Dışişleri'nin açıklamasında "Bu belge tamamen yanlış bilgidir. Güvenlik konuları gündemde değildi." ifade edildi.

"5 Nisan'da Brüksel'de yapılan üçlü toplantının sonuçlarına ilişkin AB ve Ermenistan ile ortak basın açıklamasını sizi incelemeye çağrıyoruz. Brüksel'in AB ve Ermenistan ile yaptığı toplantıda, ülke ticari ortaklıklarını çeşitlendirmeye ve insani ihtiyaçları karşılamaya çalışırken, aynı zamanda demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi alanlar da dahil olmak üzere Ermenistan'ın devam eden reformlarını desteklemeye çalışırken, yalnızca Ermenistan'ın ekonomik dayanıklılığına odaklanıldı."

Daha önce Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan medyasında yayınlanan belgenin sahte olduğunu açıklamıştı, bu tür konular Brüksel toplantısının gündeminde değildi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+