​Massachusetts Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı`ndan sağ kurtulan 109 yaşındaki Vardanyan için - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

23 Nisan 2024  

​Massachusetts Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı`ndan sağ kurtulan 109 yaşındaki Vardanyan için -

​Massachusetts Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı`ndan sağ kurtulan 109 yaşındaki Vardanyan için ​Massachusetts Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı`ndan sağ kurtulan 109 yaşındaki Vardanyan için etkinlik düzenledi

Ermeni Soykırımı'nın yıldönümü arifesinde, bu yılın Ağustos ayında 110 yaşına girecek olan 109 yaşındaki Soykırım'dan kurtulan Mary Vardanyan için Massachusetts Eyalet Temsilciler Meclisi salonunda bir anma töreni düzenlendi.

CBS News'un bildirdiğine göre Mary Vardanyan, eyalette Ermeni kültürünün korunmasına ve Ermeni toplumuna yaptığı katkılardan dolayı Massachusetts Temsilciler Meclisi'nin onur konuğu unvanına layık görüldü.

Kaynağa göre, Jamaika Ovası'nda yaşayan Vardanyan, Boston polisinin özel eskortu altında Eyalet Temsilciler Meclisi'ne geldi.

Mary Vardanyan'ın ailesi, kendisinin Ermeni Soykırımı sırasında doğduğunu, ailesinin önce Suriye'ye, ardından Lübnan'a, 1970'li yıllarda ise ABD'ye taşındıklarını söyledi. Hayatı boyunca Ermeni kültürüne karşı güçlü bir duygu ve bağlılık eşlik etti.

Etkinlikte Ermenistan Mİlli Marşı çalındı. Eyalet senatörleri birer konuşma yaparak Mary Vardanyan'ın Ermeni kültürünün korunmasına ve Ermeni toplumuna katkısını takdie ettiler.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+