​Soghomon Tehleryan`ın yakınları, Ermeni Soykırımı Müzesi`ne değerli eşyalar teslim etti - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

23 Nisan 2024  

​Soghomon Tehleryan`ın yakınları, Ermeni Soykırımı Müzesi`ne değerli eşyalar teslim etti -

​Soghomon Tehleryan`ın yakınları, Ermeni Soykırımı Müzesi`ne değerli eşyalar teslim etti ​Soghomon Tehleryan`ın yakınları, Ermeni Soykırımı Müzesi`ne değerli eşyalar teslim etti

20 Nisan'da, Soghomon Tehleryan'ın kuzeni Samvel'in torunları Arpi Oskanyan ve Anush Oskanyan-Ohanyan, Ermeni Soykırımı Müzesi ve Enstitüsü'nde ağırlandılar.

Aile miraslarını, Soghomon Tehleryan'ın özel günlüğünü ve dokuz fotoğrafını Ermeni Soykırımı Müzesi'ne teslim ettiler.

Ermeni Soykırımı Müzesi ve Enstitüsü Direktörü Edita Gzoyan, özel eşyaların sağlanmasından dolayı teşekkür etti, özellikle günlüğün, Soghomon Tehleryan'ın yaşamına ve Ermeni tarihinin kahraman sayfalarından “Nemesis” operasyonunun bireysel olaylarına yeni bir ışık tutacağını umduğunu ifade etti. Konuşmasında, Edita Gzoyan, Soghomon Tehleryan'ın davasının soykırım kavramı oluşturulması açısından önemini vurgulayarak, "Soghomon Tehleryan bizimdir, ancak aynı zamanda dünyaya aittir" dedi.

Arpi Oskanyan ve Anush Oskanyan-Ohanyan, konuşmalarında, uzun bir tartışmanın ardından Soghomon Tehleryan'ın özel günlüğünün ve fotoğraflarının yerinin Ermeni Soykırımı Müzesi olduğunu fark ettiklerini belirttiler.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+