​Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü 24 Nisan`da tüm ziyaretçilere açık olacak - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

23 Nisan 2024  

​Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü 24 Nisan`da tüm ziyaretçilere açık olacak -

​Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü 24 Nisan`da tüm ziyaretçilere açık olacak ​Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü 24 Nisan`da tüm ziyaretçilere açık olacak

24 Nisan'da Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü’nün kapıları 10.00-20.00 saatleri arasında tüm ziyaretçilere açık olacak. Armenpress’in basın salonunda gerçekleştirilen toplantıda Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü Müdürü Edita Gzoyan, bu konuda açıklamada bulunarak heyet ziyaretlerinin de beklendiğini belirtti.

Şu anda Fransız heyetlerinin ziyaretlerinin kesin olduğunu belirten Gzoyan, "24 Nisan'da müzeye giriş ücretsiz olacak, heyetle gelmiş olsun olmasın herkes ziyaret edebilir. Ziyaretçilerimizi tüm gün kabul edeceğiz." dedi.

24 Nisan arifesinde, 23 Nisan'da Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü’nde, "Ermeni Kadın: Soykırım Kurbanı ve Kahramanı" başlıklı geçici bir sergi açılacak. Serginin amacı Ermeni kadının Ermeni Soykırımı yıllarındaki kaderini vurgulamak ama aynı zamanda onun olağanüstü cesaretini ve dayanıklılığını da sunmaktır.

Sergi Nisan 2025 tarihine kadar açık olacak.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+