Ermenistan İçişleri Bakanlığı`ndan Azerbaycan`a yalanlama - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

23 Nisan 2024  

Ermenistan İçişleri Bakanlığı`ndan Azerbaycan`a yalanlama -

Ermenistan İçişleri Bakanlığı`ndan Azerbaycan`a yalanlama Ermenistan İçişleri Bakanlığı`ndan Azerbaycan`a yalanlama

Ermenistan İçişleri Bakanlığı, 23 Nisan'da Tavuş İdari Bölgesinde Ermenistan-Azerbaycan temas hattında değişiklik yapılacağı yönündeki iddiaları yalanlıyor. İçişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın egemen topraklarının Azerbaycan'a devredileceği yönündeki haberleri de yalanladı.

Ermenistan İçişleri Bakanlığı'ndan yayılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal ağlarda ve kitle iletişim araçlarında yayılan bilgilere cevaben, Bağanis-Voskepar otoyolunun bitişik bölgede yürütülen mayın temizleme çalışmalarının sağlanması ve vatandaşların güvenliklerinin sağlanması amacıyla civardaki mayınlı alanlara girmelerinin engellenmesi amacıyla kapatıldığını bilgilerinize sunarız.

Bağanis-Voskepar kesiminde bugün sınır belirleme çalışmalarının yapılması planlanıyor. Ayrıca Ermenistan Cumhuriyeti'nin egemen topraklarının herhangi bir kısmının Azerbaycan'a devredileceği yönündeki iddialarının gerçekle örtüşmediğini de bildiririz. Bugün Ermenistan-Azerbaycan temas hattında herhangi bir değişiklik planlanmadığını vurguluyoruz. Sınırın belirlenmesinden sonra sınır hattının korunması Ermenistan sınır muhafız birliklerine devredilecek."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+