​Fabio Massimo Castaldo: “Ermeni Soykırımı, insanlık tarihinin işlenmiş en korkunç suçlarından birid - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

24 Nisan 2024  

​Fabio Massimo Castaldo: “Ermeni Soykırımı, insanlık tarihinin işlenmiş en korkunç suçlarından birid -

​Fabio Massimo Castaldo: “Ermeni Soykırımı, insanlık tarihinin işlenmiş en korkunç suçlarından birid ​Fabio Massimo Castaldo: “Ermeni Soykırımı, insanlık tarihinin işlenmiş en korkunç suçlarından biridir”

Avrupa Parlamentosu İtalyan üyesi Fabio Massimo Castaldo, insanlık tarihinde işlenmiş en korkunç suçlardan biri olan Ermeni Soykırımı'nın başlangıcından bu yana 109 yıl geçtiğini söyledi.

Armenpress Brüksel Muhabiri ile yaptığı röportajda Castaldo, iki yıl boyunca süren keyfi infazlar, zorla sürgünler ve her türlü vahşetin uzun süre gizlendiğini ve hala bazıları tarafından reddedildiğini belirtti.

Avrupa Parlamentosu’nun İtalyan üyesi konuyla ilgili yaptığı yorumda özellikle şunları kaydetti:

“Tüm uluslararası toplumun bu suçları açıkça tanıması ve kınaması gereklidir, sadece kurbanlara adalet sağlamak için değil, aynı zamanda geçmişin tekrarlanmamasını sağlamak için de.

Son yıllarda Ermeni halkının karşılaştığı engelleri, onlara karşı işlenen suçları ve daha fazla vahşet risklerini hepimiz biliyoruz. Şimdi, bu acıların sona erdirilmesi için hep birlikte çalışmalıyız.

Bölgede barış, güvenlik ve istikrar için birlikte çalışmalıyız. Hepimiz, Ermeni halkı için parlak bir gelecek için birlikte çalışmalıyız, bu gelecek bizim ortak Avrupa ailemizin içinde olmalıdır.''Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+