​Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan arasında varılan anlaşmayı takdirle karşıladı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

30 Nisan 2024  

​Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan arasında varılan anlaşmayı takdirle karşıladı -

​Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan arasında varılan anlaşmayı takdirle karşıladı ​Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan arasında varılan anlaşmayı takdirle karşıladı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı 19 Nisan'da Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki devlet sınırının belirlenmesine ilişkin devlet komisyonlarının sekizinci toplantısının sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yunanistan'ın Dışişlerinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Güney Kafkasya bölgesinde barış, istikrar ve refah ihtiyacının altını çizerek, 19 Nisan'da Devlet Sınır Belirleme ve Sınır Güvenliği Komisyonu'nun 8. oturumunda Ermenistan ve Azerbaycan tarafları arasında varılan anlaşmayı takdirle karşılıyoruz.

Her iki tarafın da sınır belirleme sürecinin 1991 Almatı Bildirgesi'ne dayanması konusunda mutabakata vardığını belirtiyoruz.

Her iki tarafı da mutabakata varılan adımları uygulamaya devam etmeye teşvik ediyoruz ve Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin tırmanmasından kaçınmanın önemini vurguluyoruz."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+