​Ermenistan ve Ukrayna Dışişleri Bakanları arasında telefon görüşmesi yapıldı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

03 Mayıs 2024  

​Ermenistan ve Ukrayna Dışişleri Bakanları arasında telefon görüşmesi yapıldı -

​Ermenistan ve Ukrayna Dışişleri Bakanları arasında telefon görüşmesi yapıldı ​Ermenistan ve Ukrayna Dışişleri Bakanları arasında telefon görüşmesi yapıldı

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2 Mayıs tarihinde Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile telefonda görüştü.

Görüşmede bakanlar, iki ülke arasındaki ilişkilerinin gündemine ve siyasi diyalog konularına ilişkin konuları ele aldılar.

Ermenistan ve Ukrayna Dışişleri Bakanları ayrıca bölgesel gelişmeleri de değerlendirdi. Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın tesisine yönelik çabaların önemine dikkat çeken Mirzoyan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecinde, bilhassa sınır belirleme aşamasında, ülkelerin toprak bütünlüğü ilkesine kayıtsız şartsız saygı gösterilmesinin, 1991 Alma-Ata Deklarasyonu'na bağlılığın önemine vurgu yaptı.

Ermeni bakan bu bağlamda uluslararası toplumun, özellikle de Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'nın sergilediği tutumun önemli olduğunu vurguladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+