​Ermenistan Başbakanı: Tavush bölgesindeki sınırların belirlenmesinin amacı savaşın temelini ortadan - Gündem
18 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

07 Mayıs 2024  

​Ermenistan Başbakanı: Tavush bölgesindeki sınırların belirlenmesinin amacı savaşın temelini ortadan -

​Ermenistan Başbakanı: Tavush bölgesindeki sınırların belirlenmesinin amacı savaşın temelini ortadan ​Ermenistan Başbakanı: Tavush bölgesindeki sınırların belirlenmesinin amacı savaşın temelini ortadan kaldırmaktır

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 7 Mayıs'ta düzenlenen bir basın toplantısında Ermenistan’ın Tavush idari bölgesindeki sınırların belirlenme sürecinin amacının savaşa yol açmaması olduğunu ifade etti.

Başbakan Paşinyan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bu aşamada, amacımız savaş olup olmayacağını analiz etmek değil, ancak savaştan kaçınmasını sağlamaktır. Ve bu yönde ilerliyoruz. Orada sadece Kirants ve Voskepar köylerinin sorununu çözmüyoruz. Ermenistan Cumhuriyeti'nin sorununu çözüyoruz. Bu sürecin bir amacı var: savaşı anlamsız, mantıksız ve işe yaramaz hale getirmek, savaşı temelinden yoksun bırakmak."

Başbakan, geçmişte bu tür değerlendirmeleri yaparken dikkatli olmaya çalıştığını belirtti.

Onun sözlerine göre şu anda, işin büyük çoğunluğu, yüzde 90’ı zaten tamamlandı. Ve bu çalışma ilerledikçe, güvenlik garantilerinin oluşturulduğuna ve savaşın temelinden yoksun bırakıldığına dair inanç, giderek daha güçleniyor, daha mantıksız, meşru olmadığını vurguladı.

Başbakan, bir gerçeğe dikkat çekti. “Bu, Ermenistan tarihinin ilk kez kendi egemen kararımız çerçevesinde bir güvenlik garantisi oluşturmasıdır.”


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+