​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve BM Genel Sekreter Yardımcısı bir belge imzaladı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

08 Mayıs 2024  

​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve BM Genel Sekreter Yardımcısı bir belge imzaladı -

​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve BM Genel Sekreter Yardımcısı bir belge imzaladı ​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve BM Genel Sekreter Yardımcısı bir belge imzaladı

7 Mayıs'ta, Ermenistan Parlamento Başkanı Alen Simonyan ve BM Genel Sekreter Yardımcısı, BM Avrupa ve BAÜ ülkeleri Bölgesel Büro Direktörü Ivana Živković, Ermenistan Parlamentosunun reformlarıyla ilgili belge imzaladılar.

Kaynağa göre, programın amacı, eğitim, uzmanlık ve danışmanlık aracılığıyla parlamento kapasitelerinin gelişimini desteklemektir.

Parlamento Başkanı Alen Simonyan, BM Avrupa ve BAÜ Ülkeleri Bölgesel Büro Direktörü Ivana Živković ve İsveç'in Ermenistan Büyükelçisi Patrik Svensson, imza töreninde açılış konuşması yaptılar.

Alen Simonyan konuşmasında şunları kaydetti:

"Parlamenter demokrasiye geçişin ilk aşamasından itibaren Ermenistan parlamentosu, BM Modern Bir Ermenistan için Modern Parlamento projesini benimsedi ve takdirle karşıladı. Parlamentonun çalışmalarını daha şeffaf, etkin ve hesap verebilir hale getirmek için ortak çabalarımız, devletimizde kapsamlı ve etkili bir iyi yönetişim sistemi oluşturmaya yöneliktir."

Ivana Živković, Ermenistan Cumhuriyeti parlamentosu ile işbirliğini büyük ölçüde takdir etti ve Ermenistan Cumhuriyeti'ndeki demokratik reformlara değindi.

Alen Simonyan ve Ivana Živković, BM Modern Bir Ermenistan için Modern Parlamento projesinin ikinci programının uygulanmasına ilişkin bir belge imzaladılar, ardından Parlamento Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter Davit Arakelyan ve BMDP Daimi Temsilcisi Natia Natsvlishvili tarafından Ermenistan Cumhuriyeti Parlamentosu ile Ortak Finansman Anlaşması imzalandı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+