​Avrasya Ekonomik Birliği Ermenistan’ın ve diğer üyelerin hızlı kalkınmasını sağlıyor - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

09 Mayıs 2024  

​Avrasya Ekonomik Birliği Ermenistan’ın ve diğer üyelerin hızlı kalkınmasını sağlıyor -

​Avrasya Ekonomik Birliği Ermenistan’ın ve diğer üyelerin hızlı kalkınmasını sağlıyor ​Avrasya Ekonomik Birliği Ermenistan’ın ve diğer üyelerin hızlı kalkınmasını sağlıyor

Rusya Devlet Başkanı'nın Sözcüsü Dmitry Peskov, Avrasya Ekonomik Birliği'nin (AEB) üye ülkelerine gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) açısından belirgin bir artış sağladığını belirtti.

Dmitry Peskov, Kremlin'in Ermenistan'ın AEB'deki üyeliğini sona erdirebileceğini bekleyip beklemediği sorusuna cevaben bunu dile getirdi.

Sözcü, AEB’in gelişiminin tüm üye ülkelerin çıkarlarına uygun olduğunu vurguladı.

Peskov’a göre Avrasya Ekonomik Birliği çerçevesindeki entegrasyon süreci genel olarak oldukça başarılıdır, üye ülkelerin operasyonel gelişimini sağlar.

Kremlin temsilcisi ayrıca, AEB'in yıllık GSYİH büyüme oranlarındaki entegrasyon sürecinin payının çok belirgin olduğunu belirtti.

Daha önce Başbakanlık Ofisi, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, Rusya Federasyonu'ndaki Avrasya Ekonomik Konseyi toplantısına katılmak üzere Moskova'ya bir çalışma ziyareti düzenlediği bildirilmişti. Ayrıca, Ermenistan Başbakanı ve Rusya Federasyonu Başkanı arasında bir görüşme planlandığı ifade edilmişti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+