​Putı̇n ve Paşinyan anlaştı: Rus güçleri Ermenistan`dan çekilecek - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

10 Mayıs 2024  

​Putı̇n ve Paşinyan anlaştı: Rus güçleri Ermenistan`dan çekilecek -

​Putı̇n ve Paşinyan anlaştı: Rus güçleri Ermenistan`dan çekilecek ​Putı̇n ve Paşinyan anlaştı: Rus güçleri Ermenistan`dan çekilecek

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'ın bazı bölgelerinden Rus muhafızlarının çekilmesi konusunda anlaştı. Rus muhafızlarının Ermenistan'ın Türkiye ve İran sınırında kalacağı bildirildi.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.

Ria Novosti'de yer alan habere göre Peskov, Ermenistan'ın kara sınırında konuşlanan Rus muhafızlarının, Ermenistan'ın bazı bölgelerinden çekileceğini söyledi.

"Koşulların değişmesi nedeniyle Paşinyan ve Putin bu konuda anlaştı" ifadesinde bulunan Peskov, Ermenistan'ın talebi üzerine Rus sınır muhafızlarının İran ve Türkiye sınırında kalacağını da sözlerine ekledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+