​Overçuk: Rusya ve Ermenistan’ın çok iyi ekonomik ilişkileri var - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

11 Mayıs 2024  

​Overçuk: Rusya ve Ermenistan’ın çok iyi ekonomik ilişkileri var -

​Overçuk: Rusya ve Ermenistan’ın çok iyi ekonomik ilişkileri var ​Overçuk: Rusya ve Ermenistan’ın çok iyi ekonomik ilişkileri var

Rusya Başbakan Yardımcısı Vekili Alexey Overçuk, "Ermenistan'ın Avrasya Ekonomik Birliği'nden pek çok faydası var." diye duyurdu.

Interfax'ın bildirdiğine göre Overçuk Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın AEB çerçevesinde yapıcı çalışmalardan yana konuştuğunu da sözlerine ekledi.

Overçuk, "Birliğe üye ülkeler arasında hızla ilerleyen ticaretin büyümesi nedeniyle, son iki yılda Ermenistan'ın kişi başına düşen geliri neredeyse iki katına çıktı." dile getirdi.

Ayrıca Ermenistan'ın Rusya ve Avrasya Birliği'nin diğer ülkeleriyle işbirliğinden "çok büyük faydalar" elde ettiğini vurguladı. Overçuk, Ermenistan'ın enerji taşıyıcıları ve gıda ürünleri fiyatlarına göre büyük avantajlara sahip olduğunu belirtti.

Overçuk'a göre ticaret hacmi çok yüksek bir oranda artmaya devam ediyor. "Ermenistan'ın ekonomik işbirliği açısından her şey yolunda." dile getirdi.

Overçuk, RIA Novosti'ye yaptığı açıklamada ise Rusya ve Ermenistan'ın çok iyi ekonomik ilişkilere sahip olduğunu söyledi.

Overçuk, "Ermenistan'la çok iyi ekonomik ilişkilerimiz var. Geçen yıl ticaret cirosunun 7,3 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı." dedi.

Moskova'da düzenlenen AEB zirvesine Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan katıldı ve ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Paşinyan arasında görüşmeler yapıldı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+