​66 ABD Kongre üyesi, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilenlere 250 milyon dolar tahsis edilmesin - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

11 Mayıs 2024  

​66 ABD Kongre üyesi, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilenlere 250 milyon dolar tahsis edilmesin -

​66 ABD Kongre üyesi, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilenlere 250 milyon dolar tahsis edilmesin ​66 ABD Kongre üyesi, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilenlere 250 milyon dolar tahsis edilmesini teklif etti

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi Temsilciler Meclisi'nin 66 üyesi, bir mektupta, Artsakh'tan (Dağlık Karabağ) zorla yerinden edilen insanlara destek için 250 milyon dolar tahsis edilmesi ve Ermenistan'ın savunmasını garanti altına almak için askeri destek sağlanması çağrısında bulundu.

Ayrıca Bakü'ye sağlanan askeri desteğin tamamen durdurulması çağrısında bulunan Kongre üyeleri, Azerbaycan'ın işlediği savaş suçlarına yaptırım uygulanması olasılığını da görüştü.

'Orer.eu' gazetesi, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi tarafından desteklenen bu girişimi Frank Pallon liderliğindeki Cumhuriyetçi ve Demokrat kongre üyelerinin imzaladığını bildirdi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+