​Yerevan`da Hemşince müzik seslendirdi - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

13 Mayıs 2024  

​Yerevan`da Hemşince müzik seslendirdi -

​Yerevan`da Hemşince müzik seslendirdi ​Yerevan`da Hemşince müzik seslendirdi

Türkiye’de Hemşince müzik icra eden gruplardan, Ermenistan’da da tanınan Meluses, Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da dinleyicileri ile buluştu.

Hemşince müzik yapan, Hemşin toplumunun tanınan müzik gruplardan Meluses’in Yerevan’da, gençler arasında hayli popüler olan Hard Rock Cafe’de verdiği konser oldukça ilgi gördü.

4 Mayıs akşamı gerçekleşen konsere Ermenistan’da yaşayan Hemşinlilerin yanı sıra, Rusya Federasyonu’nda ve Abhazya’da yaşayan çok sayıda Hemşinli ile Yerevanlı gençler katıldı.

Konseri Ermenistan’da ticari faaliyetlerini sürdüren Türkiyeli iş insanları ve Yerevan’da bulunan Türkiyeli Ermeniler de izledi. İki saat olarak planlanan konser yoğun ilgiden dolayı dört saat sürdü.

Meluses grubunun solisti Koray Çelik etkinlik sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Yıllardır arkadaşlarımla birlikte anadilimiz Hemşince müzik yapıyoruz. İlk kez davet üzerine Yerevan’da konser verdik. Açıkçası eserlerimizin burada, Ermenistan’da ve çevre ülkelerde bu kadar bilinir olmasına şaşırdık. İlgi, Ermenistan halkının misafirperverliği etkileyiciydi. Yerevan’da konser vermemiz için teklifte bulunan menajere, ekibine ve şarkılarımızı Ermenistan’da seslendirerek eserlerimizin daha çok tanınmasına sağlayan değerli meslektaşım Kristiyan Sahakyan’a şahsım ve grubum adına teşekkür ediyorum”

Türkçe’de “Bizim Işığımız” anlamına gelen Meluses grubu, 2009’dan bu yana müziklerini icra ediyor. Grup son olarak Ğhadulik/Rengârenk albümünü dinleyicileriyle buluşturdu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+