Ermenistan, Amerika Ülkelerinin Rekabet Değişimi programının ev sahibi ülkesi olarak ilan edildi - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

13 Mayıs 2024  

Ermenistan, Amerika Ülkelerinin Rekabet Değişimi programının ev sahibi ülkesi olarak ilan edildi -

Ermenistan, Amerika Ülkelerinin Rekabet Değişimi programının ev sahibi ülkesi olarak ilan edildi Ermenistan, Amerika Ülkelerinin Rekabet Değişimi programının ev sahibi ülkesi olarak ilan edildi

Ermenistan Ekonomi Bakanı Gevorg Papoyan ve Yardımcı Bakan Narek Hovakimyan, Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletindeki Detroit şehrinde düzenlenen "Amerika Ülkelerinin Rekabet Değişimi" (ACE) programına katıldılar.

Etkinliğin son bölümünde, Ermenistan resmen programın bir sonraki ev sahibi ülkesi olarak duyuruldu. Ermenistan bir gözlemci olarak, bu programın uygulanacağı Amerika kıtası dışındaki üçüncü ülkedir.

Ekonomi Bakanı Gevorg Papoyan, etkinliğin katılımcılarını karşılarken, ABD ile ilişkilerin güçlendirilmesini, aynı zamanda Amerikan bölgesinin diğer ülkeleriyle yeni işbirliği fırsatlarının kamu, özel ve eğitim sektörleri için keşfedilmesini büyük ölçüde vurguladı. Bakan ayrıca, Ermenistan ekonomisinin çeşitlendirilmesinin önemini ve bu yönde yapılacak çalışmaları vurguladı.

Programın Ermenistan'da düzenlenmesi sonucunda, Kuzey ve Güney Amerika ile kurumsal gözlemci devletlerle karşılıklı yararlı ekonomik ve ticari ilişkilerin kurulmasına yönelik yeni iş bağlantıları ve ciddi önkoşullar oluşturulacaktır. Bu da, kamu ve özel sektörler arasındaki etkileşimi, sermaye yatırımlarını çekmeyi ve eğitimi artırmayı, kurumlar arası işbirliğini kurmayı teşvik edecektir.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+