​Ararat Mirzoyan: 1991 Almatı Deklarasyonu, sınır belirlenmesi sürecinin siyasi temelini olmalı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

13 Mayıs 2024  

​Ararat Mirzoyan: 1991 Almatı Deklarasyonu, sınır belirlenmesi sürecinin siyasi temelini olmalı -

​Ararat Mirzoyan: 1991 Almatı Deklarasyonu, sınır belirlenmesi sürecinin siyasi temelini olmalı ​Ararat Mirzoyan: 1991 Almatı Deklarasyonu, sınır belirlenmesi sürecinin siyasi temelini olmalı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirozyan, Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Başkanı Ian Borg ile yaptığı ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ermenistan ve Azerbaycan ilişkilerine değinen Mirzoyan şu ifadeleri kullandı:

"1991 Almatı Deklarasyonu, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki sınır belirlenmesi sürecinin siyasi temelini olmalıdır. 1991 yılında Sovyet Birliği'nin yıkılması anındaki sınırlar, iki ülkenin karşılıklı bir şekilde toprak bütünlüğünü tanımasının ve sınır belirlenmesi sürecinin temellerini olması gerekmektedir.

Bu aynı ilkenin ve barış antlaşmanın imzalanmasıyla uzun yıllardır yaşanan çatışmanın sona erdirilmesinden ve bölgede kalıcı ile uzun barışın sağlanabilmesinden eminiz."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+