​Türkiye’deki Ermeniler birbirine girdi. İki müdürün sözleşmeleri yenilenmeyince aileler ayaklandı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

13 Mayıs 2024  

​Türkiye’deki Ermeniler birbirine girdi. İki müdürün sözleşmeleri yenilenmeyince aileler ayaklandı -

​Türkiye’deki Ermeniler birbirine girdi. İki müdürün sözleşmeleri yenilenmeyince aileler ayaklandı ​Türkiye’deki Ermeniler birbirine girdi. İki müdürün sözleşmeleri yenilenmeyince aileler ayaklandı

Türkiye’deki Ermeniler, İstanbul’daki bir Ermeni okulunda yaşananlar nedeniyle birbirine girdi. Okulun iki müdürünün sözleşmeleri yenilenmeyince aileler ayaklandı.
Play VideoTürkiye’deki Ermeni cemaati, İstanbul’da bir okulda yaşananlar nedeniyle birbirine girdi. İstanbul Pangaltı’daki Mıhitaryan Ermeni Okulu'nda yönetim Lise Müdürü Eva Orakyan ve Ortaokul Müdürü Elda Karagözyan'ın sözleşmelerini yenilememe kararı aldı. Öğrenciler ve veliler ise okul önünde toplanarak duruma tepki gösterdi.

Agos gazetesinde yer alan habere göre Müdürlerle yönetim arasındaki anlaşmazlığın yönetimin eski Tıbrevank Okulu müdürü Armen Saruhanyan'ı kurucu üye Dr. Sarkis Serop'a yardımcı olarak getirmesi üzerine başladığı belirtiliyor. Yaşanan anlaşmazlık sonrası okul yönetimi iki müdürle sözleşme yenilememe kararı aldı.

Okulun bağlı olduğu vakfın Başkanı Rafael Alik tepki gösteren velilere açıklama yaptı. Alik, yaptığı açıklamada vakıf yönetimi olarak iki müdürü kovmak için bir karar almadıklarını ve tepkileri dikkate alacaklarını söyledi. Veliler ise okula güvendiklerini ve çocuklarını dersaneye yazdırmadıklarını söyledi. Veliler, iki müdürden memnun olduklarını vurgulayarak bir değişim durumunda çocukların durumdan olumsuz etkilenmesinden endişeli olduklarının altını çizdi.

Veliler, öğretmenlerin beklentisinin dikkate alınmasının altını çizerek “Bu işi çok komik rakamlara yapıyorlar. Tek bekledikleri saygı görmek” dedi.

Rafael Alik’in velilere yaptığı açıklama sosyal medyada farklı tepkilere neden oldu. Türkiye’deki Ermeniler gösterdiği tepkide olayın nasıl bu noktaya geldiği tartışma konusu oldu. Yorumlardan birinde “Başarılı kadınların, yancı erkeklerle mücadelesi olarak görüyorum ben. Bu kez Esayanlı kadınlarımızı bu mücadelenin yanında, veliler arasında görüyorum... Mücadele bizim göbek adımız, yolu doğru olanın ibresi şaşmazmış. Müdürlerinize, emeklerine sahip çıkın dostlarım” ifadeleri yer aldı.

Bir başta tepkide ise “Kovmak değil derken? Bazen bazı eylemler GİT demektir. Karşınızdaki de yeterince zeki ve gururlu ise bunu anlar. Müdürler neden kendileri ayrılmak istiyor acaba” denildi
Bu haber Yeniçağ kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Yeniçağ) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(Yeniçağ). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+