Paşinyan yasal sınırları kabullendi: ``Kars hayali kurmak istiyorlar ama Erivan`ı kaybedecekler! - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

25 Mayıs 2024  

Paşinyan yasal sınırları kabullendi: ``Kars hayali kurmak istiyorlar ama Erivan`ı kaybedecekler! -

Paşinyan yasal sınırları kabullendi: ``Kars hayali kurmak istiyorlar ama Erivan`ı kaybedecekler! Paşinyan yasal sınırları kabullendi: ``Kars hayali kurmak istiyorlar ama Erivan`ı kaybedecekler!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın artık "Tarihi Ermenistan" arayışını durdurması gerektiğini söyledi. Ermenistan halkına uluslararası arenada tanınan yasal sınırları kabul etmeleri konusunda çağrı yaptı.

PAŞİNYAN ERMENİSTAN SINIRLARINI ÇİZDİ
Ermenistan Başbakanı Paşinyan yasal sınırları kabullendi, Tarihi Ermenistan hayalinden vazgeçmeliyiz dedi. Ermenistan Ulusal Meclisi'nde Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tartışmalı Ermenistan sınırları hakkında açıklamalar da bulundu.

Paşinyan 1991 yılında Sovyetler Birliği dağılırken Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sınırların hukuken belirlendiğini ancak sonrasında tartışmaların devam ettiğini ifade etti. Paşinyan, Ermenistan halkına uluslararası arenada tanınan yasal sınırları kabul etmeleri konusunda çağrı yaptı.

ERMENİSTAN'IN 29 BİN 743 KİLOMETREKARE TOPRAĞI VAR
Tarihi Ermenistan arayışının artık durması gerektiğini çünkü Ermenistan sınırlarının zaten belli olduğunu ve bunun 29 bin 743 kilometrekare olduğunu söyledi. Paşinyan iktidarı eleştirenlere yönelik de mesaj verdi. Erivan’ın ortasında bir kafede oturup Kars hayali kurmak istiyorlar. Ama Erivan’ı kaybedecekler. Kapan’da otururken, Zangilan hayali kuruyorlar ama gerçek Ermenistan’ı, gerçek Kapan’ı kaybedecekler. ifadelerini kullandı.

Bu haber cnn kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (cnn) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(cnn). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+