Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

20 Mayıs 2024  

Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı -

Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı

Samsun Protestan Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kilisenin dış cephesine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bezden posteri ve Türk Bayrağı astı.

Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere ilk adımını attığı Samsun'da kutlanmaya başladı. Bu bağlamda Samsun Protestan Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar da milli bayramı kilisenin dış cephesine astığı Atatürk posteri ve Türk Bayrağı ile kutlamaya katıldı.

"GELECEK NESİLLERE AKTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Odatv'ye açıklama yapan Pastör Orhan Pıçaklar, "19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimizin dönüm noktalarından biridir. Bu tarih, ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin ilk adımı olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı gündür. Her yıl olduğu gibi, bu önemli günü en derin duygularla ve büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Ancak, 19 Mayıs’ı Samsun’da yaşarken kutlamak, bu bayramın anlamını ve coşkusunu daha da yoğun hissetmemize neden oluyor. Atatürk, bu bayramı gençlerimize armağan etmiştir. Bizler de bu bayramın anlamını ve değerini çocuklarımıza anlatarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizler için yaptığı fedakarlığı ve başarıyı gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Böylece, gençlerimiz bu fedakarlığı bilip buna layık yaşasınlar diye çabalıyoruz" diye konuştu.

Kilisede 19 Mayıs kutlaması... Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı - Resim : 1

"ATATÜRK'ÜN MİRASI İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR"

Pastör Pıçaklar, şöyle devam etti: "Bu ülkede yaşayan ve kendini bu ülkeye ait hisseden tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en güzel dilek ve temennilerle kutluyoruz. Tanrı'mızın ülkemize, yöneticilerimize ve tüm dünyaya huzur ve esenlik vermesini diliyoruz. Gelin, bu anlamlı günü hep birlikte coşkuyla kutlayalım ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli tarihi her zaman hatırlayalım. Unutmayalım ki, Atatürk'ün bizlere bıraktığı bu miras, gençliğin enerjisi ve kararlılığı ile ilelebet payidar kalacaktır."

Bu haber odatv kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (odatv) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(odatv). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+