Geghard Vakfı: Anıtları yok eden Azerbaycan, UNESCO`yu Kond`u kurtarmaya çağırıyor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

24 Mayıs 2024  

Geghard Vakfı: Anıtları yok eden Azerbaycan, UNESCO`yu Kond`u kurtarmaya çağırıyor -

Geghard Vakfı: Anıtları yok eden Azerbaycan, UNESCO`yu Kond`u kurtarmaya çağırıyor Geghard Vakfı: Anıtları yok eden Azerbaycan, UNESCO`yu Kond`u kurtarmaya çağırıyor

Ermenistan karşıtı agresif ve yayılmacı gündemi çerçevesinde Azerbaycan, yanlış bilgi ve propaganda kampanyasını sürdürüyor.

"Geghard" Analitik Vakfı bu konuda bir açıklama yayınlayarak komşu ülkenin yıllardır çaba ve kaynak harcayarak 2800 yıldan fazla bir geçmişe sahip Yerevan'ı Azerbaycan'a ait olarak göstermeye çalıştığını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Yerevan'ın Kond mahallesinin "Azerbaycanlaştırılmasına" yönelik propaganda kampanyası, tarihi çarpıtmayı ve Ermenistan topraklarına karşı iddialarını sunmayı amaçlayan Azerbaycan'ın daha geniş siyasi gündeminin açık bir tezahürüdür. Uluslararası toplum tarafından uygun adımlar atılmaması durumunda, Ermeni tarihi ve kültürel değerlerinin yok edilmesi endişe verici boyutlara ulaşmıştır. İşgal altındaki Artsakh’ta bugün en az 1456 Ermeni tarihi ve kültürel anıtı Azerbaycan'ın kontrolü altındadır."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+