Ermenistan Gelirler Komitesi Başkanı ve AB Büyükelçisi Margara kontrol noktasını dolaştılar - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

24 Mayıs 2024  

Ermenistan Gelirler Komitesi Başkanı ve AB Büyükelçisi Margara kontrol noktasını dolaştılar -

Ermenistan Gelirler Komitesi Başkanı ve AB Büyükelçisi Margara kontrol noktasını dolaştılar Ermenistan Gelirler Komitesi Başkanı ve AB Büyükelçisi Margara kontrol noktasını dolaştılar

Ermenistan Gelirler Komitesi Başkanı Rustam Badasyan, Ermenistan-Türkiye sınırındaki “Margara” gümrük noktasında Avrupa Birliği'nin Ermenistan Büyükelçisi Vasilis Maragos ve heyetini ağırladı. Badasyan. Maragos ile kontrol noktası bölgesinde ortak bir gezi yaptı.

Gelirler Komitesi tarafından yapılan açıklamada kontrol noktasının tam alt yapısı sunulmuş, prosedürlerin uygulanma ve organize edilme sırası belirlenmiştir.

Kontrol noktasının temel inşaat çalışmaları yaklaşık 6 ay sürede gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Ermenistan'daki diğer kontrol noktalarında olduğu gibi Margara gümrük noktasında da devlet sınır kontrolünün karmaşık sınır yönetimi esasına göre "tek pencere" sistemiyle yapılması planladığını vurgulandı.

AB Büyükelçisi gümrük noktasında yürütülen çalışmalardan memnuniyetini dile getirdi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+