​Virtüöz keman sanatçısı Ara Malikian, konserle Yerevan`a geri dönüyor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

26 Mayıs 2024  

​Virtüöz keman sanatçısı Ara Malikian, konserle Yerevan`a geri dönüyor -

​Virtüöz keman sanatçısı Ara Malikian, konserle Yerevan`a geri dönüyor ​Virtüöz keman sanatçısı Ara Malikian, konserle Yerevan`a geri dönüyor

Lübnanlı keman sanatçısı, Ermeni Ara Malikian, virtüöz performansıyla hiç kimseyi kayıtsız bırakmayan, "Ti Em Production"ın daveti üzerine konser programıyla Yerevan'a geri dönecek.

Malikian'ın konseri 3 Haziran'da Karen Demirçyan Spor ve Konser Kompleksi'nde gerçekleşecek.

Malikian'a, uzun bir yol katettiği ve dünyanın prestijli sahnelerinde performans sergilediği müzisyenler eşlik edecek.

Malikian, aynı müzisyenlerle Ekim 2023'te Yerevan sahnesinde de performans sergileyerek izleyicilere unutulmaz duygular yaşatmış ve anavatanına geri dönme sözü vermişti.

İnternette yayımlanan bir videoda, Ara Malikian çok mutlu ve heyecanlı olduğunu, sevgili arkadaşlarını ve Yerevan'a vanlıları görmek için çok sevdiği Yerevan'a geri döneceğini söylüyor.

Ara Malikian Lübnan'da doğdu, ancak uzun yıllardır İspanya'da yaşıyor ve eserler üretiyor. Yeteneği erken yaşta ortaya çıkmasına rağmen, Lübnan'daki iç savaş sırasında uzun süre sığınaklarda yaşamak ve eğitim görmek zorunda kaldı. Malikian ilk büyük konserini 12 yaşında verdi ve iki yıl sonra orkestra şefi Hans Herbert Joris'in yardımıyla Almanya hükümetinden Hannover Müzik ve Tiyatro Yüksekokulu'nda eğitim almak için burs kazandı. Malikian, eğitimine Londra'daki Guildhall Müzik ve Drama Okulu'nda devam etti ve tanınmış profesörlerden dersler aldı. 2015 yılında Madrid Kraliyet Tiyatrosu ile iş birliği yaparak İspanya'ya taşınmasının 15. yıl dönümüne ithaf ettiği albümünü yeniden yayımladı.

Malikian'ın son yıllardaki en büyük turnelerinden biri, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan "15" turnesi oldu. Konserlere 175.000'den fazla izleyici katıldı ve 150'den fazla konser verildi.

Bir sonraki albümü "Kemanın İnanılmaz Hikayesi" ile Londra, Paris, Roma, Moskova, Buenos Aires, Meksiko, Lima, Santiago de Chile, Pekin, Hong Kong, İstanbul, Belgrad, Bratislava, Madrid, Lizbon, Berlin gibi büyük şehirlerin en prestijli sahnelerinde ve tiyatrolarında keman çalarak dünya turuna çıktı.

2019 yılında, Malikian'ın "Royal Garage" dünya turnesi aynı adlı albümün yayınlanmasıyla başladı. Andres Calamaro, Enrique Bunbury ve Serj Tankian gibi sanatçılarla iş birliği yaptı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+