​Ermenistan`dan sel felaketinde hayatını kaybedenler sayısı 4`e çıktı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

27 Mayıs 2024  

​Ermenistan`dan sel felaketinde hayatını kaybedenler sayısı 4`e çıktı -

​Ermenistan`dan sel felaketinde hayatını kaybedenler sayısı 4`e çıktı ​Ermenistan`dan sel felaketinde hayatını kaybedenler sayısı 4`e çıktı

Ermenistan'ın kuzeyindeki Lori ve Tavuş bölgelerinde meydana gelen sel sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakanı Gnel Sanosyan gazetecilere verdiği brifingde, "Kısa bir süre önce kayıplardan birinin cesedi de bulundu. Bu felaket sonucunda 4 mağdurumuz olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

26 Mayıs'ta aşırı yağışlar nedeniyle Lori ve Tavuş idari bölgelerinde Debed, Ağstev ve Taşir nehirlerinin taşması sonucu su baskınları yaşandı. Sel sonucu evler, binalar ve yapılar sular altında kaldı, yollar yıkıldı.

Hatırlanacağı üzere söz konusu afet bölgelerinden 269 kişi tahliye edildi, 120 kişi kurtarıldı.

Tavuş idari bölgesinde 2 köprü çöktü, 1'i hasar gördü, 3 konut çöktü, 45 ev, 2 otel, 18 kamu ve diğer binalar sular altında kaldı.

Tavuş İdari Bölgesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara 25 adet mühendislik ekipmanı (20 damper ve 5 vinç) katıldı.

Lori İdari Bölgesi'nde Debed Nehri'nin taşıması sonucu M6 otoyolunun Vanadzor-Alaverdi kesiminin 31. km'si sular altında kalırken, yaklaşık 50 metre uzunluğundaki bölüm çöktü, nehri geçen 7 köprü ve çeşitli önemdeki 70 bina hasar gördü.







Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+