​Ermenistan Zvartnots havaalanına yeni bir terminal inşa etmeyi planlıyor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

24 Mayıs 2024  

​Ermenistan Zvartnots havaalanına yeni bir terminal inşa etmeyi planlıyor -

​Ermenistan Zvartnots havaalanına yeni bir terminal inşa etmeyi planlıyor ​Ermenistan Zvartnots havaalanına yeni bir terminal inşa etmeyi planlıyor

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan Ulusal Meclis'te hükümet üyeleriyle yapılan soru-cevap oturumunda hükümetin "Zvartnots" uluslararası havaalanında yolcu akışını yönetmek için hangi adımları attığı sorusuna yanıt vererek, şunu söyledi: "Şu anda "Zvartnots" Uluslararası Havalimanı'na yeni bir terminal yapılması için görüşmeler sürüyor."

Grigoryan, "Zvartnots uluslararası havalimanının mevcut terminali yolcu akışına hizmet etmek için yeterli değil. İyileştirme yapılması gerektiğine katılıyorum ve açıkçası izlenimlerimize göre akış yönetimi konularında sürekli iyileştirme yapılıyor ama yeterli değil. Yeni bir terminal yapılmalı." dile getirdi.

Grigoryan, yeni terminalin projesi ve krokisinin mevcut olduğunu ancak sözleşmenin diğer hükümlerine ilişkin görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+