​Paris`te dünyaca meşhur Ermeni şarkıcı Charles Aznavour`un adı bir meydana verildi - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

26 Mayıs 2024  

​Paris`te dünyaca meşhur Ermeni şarkıcı Charles Aznavour`un adı bir meydana verildi -

​Paris`te dünyaca meşhur Ermeni şarkıcı Charles Aznavour`un adı bir meydana verildi ​Paris`te dünyaca meşhur Ermeni şarkıcı Charles Aznavour`un adı bir meydana verildi

Paris Belediyesi, Fransa'nın başkentinin 8. bölgesinin, şehrin tarihi merkezinde, Champs-Élysées'de yer alan meydanına efsanevi Ermeni şarkıcı Charles Aznavour'un adını verdi.

BFMTV'nin bildirdiğine göre böylelikle Paris Belediye Meclisi, şarkıları Paris'te özel bir yere sahip olan Aznavour'a saygı duruşunda bulunmaya karar verdi.

Dünyaca ünlü sanatçının 100. doğum günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Aznavour'un akrabaları ve dostları da katıldı.

Meydana Aznavour'un adını verme kararı Aralık 2023'te Paris Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. 2021 yılında Aznavour'un çocukluğunu geçirdiği Paris'in Odeon semtinde büstü açılmıştı.

Charles Aznavour 1 Ekim 2018'de vefat etti. Aznavour sadece parlak bir sanatçı değil, aynı zamanda Paris'te Ermeni göçmenlerden oluşan bir ailede doğmuş bir şair ve besteciydi.

Aznavour binden fazla şarkının ortak yazarıdır. Kayıtları dünya çapında 180 milyonun üzerinde kopya sattı. Aznavour 60'tan fazla filmde rol aldı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+