​Le Point`teki Aliyev diktatörüne dair makale hakkında Azerbaycan Büyükelçisi`ne Buisson`dan açıklam - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

25 Mayıs 2024  

​Le Point`teki Aliyev diktatörüne dair makale hakkında Azerbaycan Büyükelçisi`ne Buisson`dan açıklam -

​Le Point`teki Aliyev diktatörüne dair makale hakkında Azerbaycan Büyükelçisi`ne Buisson`dan açıklam ​Le Point`teki Aliyev diktatörüne dair makale hakkında Azerbaycan Büyükelçisi`ne Buisson`dan açıklama: Gerçek acı vericidir

Anıtları yok eden Azerbaycan UNESCO'ya Yerevan’daki "Kond mahallesini kurtarın" çağrısı yapıyor. Jean-Christophe Buisson, Fransız "Le Figaro" dergisinin yardımcı yönetmeni, Azerbaycan'ın Fransa büyükelçisine, eski Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Leila Abdulaeva'nın X üzerine yazdığı makalesine değinerek bunu dile getirdi.

"Le Point’in son makalesi bizi şaşırtmıyor. Sadece bu yeni makalenin, Azerbaycan karşıtı ve karikatür pozisyonunu benimsemesini üzücü buluyoruz. Bu kadar ciddi bir gazete nasıl en radikal pozisyonların ağızlığını yapabilir," diye yazdı Azerbaycan büyükelçisi, bunun üzerine Buisson şunu yazdı: "Azerbaycan'ın bayan büyükelçisi gerçeğin acı verici olduğunu düşünüyor. Bravo Le Point.”

Belirtilmelidir ki Le Point "Aliev- Fransa'ya öfkeli diktatör" başlıklı bir makale yayınladı, Azerbaycan'ın diktatörü Aliyev'in Fransa'yı Yeni Kaledonya ve başka yerlerde istikrarsızlaştırma çabalarını arttırdığını söyleniyor.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+