​Lemkin Enstitüsü, Alıyev`e tüm Ermeni esirleri serbest bırakması çağrısında bulunan bir imza kampan - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

29 Mayıs 2024  

​Lemkin Enstitüsü, Alıyev`e tüm Ermeni esirleri serbest bırakması çağrısında bulunan bir imza kampan -

​Lemkin Enstitüsü, Alıyev`e tüm Ermeni esirleri serbest bırakması çağrısında bulunan bir imza kampan ​Lemkin Enstitüsü, Alıyev`e tüm Ermeni esirleri serbest bırakması çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı

Lemkin Soykırımı Önleme Enstitüsü, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e Bakü'de tutulan tüm Ermeni esirlerin serbest bırakılması çağrısında bulundu ve bu konuda imza toplama başlattı.

Enstitünün açıklamasında, "Lemkin Enstitüsü, Artsakh'taki siyasi mahkumların Azerbaycan'da hukuka aykırı olarak tutulmaya devam etmesinden derin kaygı duymaktadır. Derhal harekete geçilmesi çağrısında bulunuyoruz. Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nı şu anda Bakü'de tutulan tüm Ermenileri serbest bırakmaya çağırıyoruz. Tutuklulukları uluslararası hukukun ağır bir ihlalidir." denildi.

Lemkin Enstitüsü, Azerbaycan'ı Ermeni esirlerin serbest bırakılmasına yönelik dilekçeyi imzalamaya çağırıyor.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Bu dilekçeyi imzalayarak, Bakü'de tutulan Artsakh Ermenilerinin yanı sıra, bazıları yıllardır orada yasadışı olarak tutulan tüm Ermeni savaş esirleri ve sivillerin haklarının iade edilmesi yönünde bir adım atabilirsiniz."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+