​Paşinyan: Güvenlik artık yeterli değil çünkü barışa ihtiyacımız var - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

29 Mayıs 2024  

​Paşinyan: Güvenlik artık yeterli değil çünkü barışa ihtiyacımız var -

​Paşinyan: Güvenlik artık yeterli değil çünkü barışa ihtiyacımız var ​Paşinyan: Güvenlik artık yeterli değil çünkü barışa ihtiyacımız var

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ulusal Meclisi daimi komitelerinin ortak oturumunda "Ermenistan Cumhuriyeti 2023 Devlet Bütçesinin Uygulanmasına İlişkin" yıllık raporun tartışmasında, "Ermenistan'ın bugüne kadar uyguladığı güvenlik anlayışı güvenlik sağlamıyor, tehlike yaratıyor." ifade etti.

Paşinyan, "Bana göre, bir Ermenistan vatandaşı için özgürlüğün artık yeterli olmadığını, çünkü adalete ihtiyaç duyulduğunu, güvenliğin artık yeterli olmadığını, çünkü barışa ihtiyaç duyulduğunu kaydetmemiz gerekiyor. Devletimizin var olduğu dönemde güvenlik dediğimiz şeyin oldukça tehlikeli olduğunun farkına bile varmadık. Adını güvenlik koyduk ama bizce bu güvenliği yeni tehditler üreterek sağlamaya çalıştık." şeklinde konuştu.

Artık güvenliğin yeterli olmadığını, barışa ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başbakan, "Güvenliği sağlayabilecek olan barıştır." dedi.

Refahın da yeterli olmadığını dile getiren Paşinyan, mutluluğun olması gerektiğini belirtti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+