​Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı`ndan Ermenistan`daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine t - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

29 Mayıs 2024  

​Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı`ndan Ermenistan`daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine t -

​Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı`ndan Ermenistan`daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine t ​Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı`ndan Ermenistan`daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye mesajı!

Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın kuzeyindeki Tavuş ve Lori idari bölgelerinde meydana gelen sele ilişkin açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ermenistan'ın Tavuş ve Lori idari bölgelerinde meydana gelen şiddetli sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Yaralılara acil şifalar, bu trajik olaydan etkilenen herkese güç ve kuvvet diliyoruz."

Hatırlanacağı üzere, Ermenistan'ın kuzeyindeki Lori ve Tavuş bölgelerinde meydana gelen sel sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

26 Mayıs'ta aşırı yağışlar nedeniyle Lori ve Tavuş idari bölgelerinde Debed, Ağstev ve Taşir nehirlerinin taşması sonucu su baskınları yaşandı. Sel sonucu evler, binalar ve yapılar sular altında kaldı, yollar yıkıldı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+