​Ermenistan Dışişleri Bakanı, İran Dışişleri Bakan Vekili ile telefonda görüştü - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

30 Mayıs 2024  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı, İran Dışişleri Bakan Vekili ile telefonda görüştü -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı, İran Dışişleri Bakan Vekili ile telefonda görüştü ​Ermenistan Dışişleri Bakanı, İran Dışişleri Bakan Vekili ile telefonda görüştü

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, İran Dışişleri Bakan Vekili Ali Bakıri Kani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 22 Mayıs'ta Ermenistan Başbakanı'nın heyetinin Tahran ziyaretinin ardından, Ararat Mirzoyan, İran Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı ve onları eşlik eden kişilerin ölümünden dolayı bir kez daha başsağlığı dileklerini iletti ve desteğini ifade etti.

Taraflar iki ülke ve halkları arasındaki iyi komşuluk ilişkilerinin derin, güçlü ve sürekli olacağını vurguladı. Ararat Mirzoyan ve Ali Bakıri Kani, ikili ve bölgesel gündemi ele aldı ve bugüne kadar varılan anlaşmaları uygulama ve mevcut programların devamlılığını sağlama konusundaki karşılıklı isteklerini belirtti.

İran tarafının, Ermenistan'ın Tavuş ve Lori idari bölgelerinde meydana gelen sel felaketlerinin yol açtığı can kayıpları ve hasarlar nedeniyle taziye ve desteklerini ilettiği belirtildi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+