​Ermenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Barış Gücü Tugayını ziyaret etti - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

30 Mayıs 2024  

​Ermenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Barış Gücü Tugayını ziyaret etti -

​Ermenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Barış Gücü Tugayını ziyaret etti ​Ermenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Barış Gücü Tugayını ziyaret etti

29 Mayıs'ta, Ermenistan Cumhuriyeti Savunma Bakan Birinci Yardımcısı, Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı Korgeneral Edvard Asryan, beraberindeki üst düzey askeri personelle birlikte Ermenistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Barış Gücü Tugayını ziyaret ederek Uluslararası Barış Gücü Günü'ne adanmış törene katıldı.

Ermenistan'da akredite olmuş bir çok yabancı büyükelçilikten askeri ataşeler de etkinlikte hazır bulundu.

Tugayın katettiği yola ve Ermeni barış gücü askerlerinin uluslararası arenada uzun süreli hizmet ve onurlu misyonuna değinen Korgeneral Edvard Asryan, mesleki bayram vesilesiyle askerlere tebriklerini iletti ve barış gücü görevlerini yerine getiren Ermeni askerlerinin hazırlık seviyesi, gönüllülük ve yüksek profesyonel nitelikleriyle her zaman öne çıktığını, üst düzey liderlik ve yabancı üst düzey askeri personelin övgü ve ödüllerini aldığını vurguladı.

Özverili hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Edvard Asryan, Ermeni barış gücü askerlerinin, dünyada barışı koruma görevinde hak ettikleri katılımla profesyonel eğitimleriyle Ermenistan silahlı kuvvetlerinin onurunu uluslararası sahnede sürdürmeye devam edeceklerine olan inancını da dile getirdi.

Uluslararası Barış Gücü Günü'ne adanmış etkinlik, askerlerin resmi geçit töreni ile sona erdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+