​İran bir kez daha teyit etti: Ermenistan`ı desteklemeye hazırız - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Mayıs 2024  

​İran bir kez daha teyit etti: Ermenistan`ı desteklemeye hazırız -

​İran bir kez daha teyit etti: Ermenistan`ı desteklemeye hazırız ​İran bir kez daha teyit etti: Ermenistan`ı desteklemeye hazırız

İran "Mehr" haber ajansı, 29 Mayıs'ta İran Dışişleri Bakan Vekili Ali Bağeri Kani'nin Ermenistan'lı mevkidaşı Ararat Mirzoyan ile yaptığı görüşmeye değindi.

Tahran tarafının Kafkasya'da güvenliğin ve istikrarlığın korunması konusunda sadık olduğunu aktaran Mehr, görüşmeden detaylar da sundu.

Kaynağa göre, taraflar, Ermenistan-İran ilişkilerinin ileri geliştirilmesine dair konuları ele aldılar.

Kani, Ermenistan yönetimine İran Cumhurbaşkanı, Dişişleri Bakanı ve başka yetkililerin ölümleri dolayısıyla taziye mesajlarını ilettiği için teşekkür edip Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Tahran'a yaptığı ziyareti memnuniyetle karşıladı.

İran Dışişleri Bakan Vekili, Kafkasya bölgesinde kalıcı güvenliğin ve istikrarlığın sağlanması için etkili bir rol olması konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

"Mehr"e göre, Kani ayrıca, Tahran ile Yerevan arasında imzalanan anlaşmaları hayata geçirmeye ve Lori, Tavuş idari bölgelerinde sel sonucunda yaralanları desteklemeye hazır olduğunu yeninden teyit etti.

Daha önce Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, İran ve Ermenistan dışişleri bakanlarının telefonda görüştüğünü açıklamıştı.

Açıklamada, İran tarafının Ermenistan'ın Lori ve Tavuş idari bölgelerinde meydana gelen sel felaketi sonucunda hayatını kaybedenleri ve hasarları dolayısılya taziyelerini ilettiği belirtilmişti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+