​Ermenistan`dan Ukrayna`ya ilaç yardımı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

03 Haziran 2024  

​Ermenistan`dan Ukrayna`ya ilaç yardımı -

​Ermenistan`dan Ukrayna`ya ilaç yardımı ​Ermenistan`dan Ukrayna`ya ilaç yardımı

AnalitikaUA'nın haberine göre Ermenistan'ın Ukrayna Büyükelçisi Vladimir Karapetyan ve Yerevan'ın Nor Nork Belediye Başkanı Tigran Ter-Margaryan, Kiev bölgesinin Buça şehrini ziyaret etti.

Bucha Belediye Meclisinin Basın Servisi'nden yapılan açıklamaya göre yerel yetkililerle yapılan toplantıda Buça ile Yerevan'daki Nor Nork Belediyesi arasındaki işbirliğinin ele alındığı kaydedildi.

Ermeni heyeti ayrıca şehrin tıbbi tesislerine insani yardım ve ilaç bağışında bulundu.

Ermeni Büyükelçi, "Savaş alanında özgürlük ve bağımsızlığını savunan Ukrayna halkının cesaretiyle gurur duyuyoruz. Yerevan şehri ve Nor Nork Belediyesi her zaman Buça'yı ve Rus saldırganlığından etkilenen diğer belediyelerini destekleyecektir" dile getirdi.

Ermeni heyeti, Buça'da öldürülen 509 sivilin anısına düzenlenen anıt kompleksinde de saygı duruşunda bulundu.

Kaynak, daha önce Ermenistan Başbakanı'nın eşi Anna Hakobyan'ın da Kiev'de düzenlenen yıllık Liderler Eşleri Zirvesi'ne katılarak insani yardımları da beraberinde getirdiğini hatırlattı.

Yerel Ermeni Birliğinin talebi üzerine, 2024 yılı başında Ermenistan Hükümeti tarafından ilaç ve tibbi malzeme şeklinde büyük miktarda insani yardım Ukrayna'ya gönderilmişti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+