​Yerevan Belediye Başkanı, dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh`i Yerevan belediye başkanını altın - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

10 Haziran 2024  

​Yerevan Belediye Başkanı, dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh`i Yerevan belediye başkanını altın -

​Yerevan Belediye Başkanı, dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh`i Yerevan belediye başkanını altın ​Yerevan Belediye Başkanı, dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh`i Yerevan belediye başkanını altın madalyası ile ödüllendirdi

Yerevan Belediye Başkanı Tigran Avinyan, "Yerevan" genç senfoni orkestrası ile birlikte ortak bir konser vermek üzere başkente davet edilen dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh'i ağırladı.

Şehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Belediye Başkanı Tigran Avinyan'ın genç müzisyenlere böyle eşsiz bir fırsat sunan dünyaca ünlü kemancıya teşekkür ettiği belirtildi.

Yerevan'ın sıcak misafirperverliği hakkında izlenimlerini paylaşan Augustin Hadelich, "Yerevan" Genç Senfoni Orkestrası ile yapacakları performansı da sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Dünya müzik sanatı ile birlikte Yerevan şehrinin kültürüne önemli katkılarından dolayı Tigran Avinyan, dünyaca ünlü kemancı Augustin Hadelikh'i Yerevan belediye başkanının altın madalyası ile ödüllendirdi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+