​Ermenistan ve Yunanistan, askeri-teknik işbirliğini genişletecek - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

10 Haziran 2024  

​Ermenistan ve Yunanistan, askeri-teknik işbirliğini genişletecek -

​Ermenistan ve Yunanistan, askeri-teknik işbirliğini genişletecek ​Ermenistan ve Yunanistan, askeri-teknik işbirliğini genişletecek

Ermenistan Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komitesi, Ermenistan ile Yunanistan arasındaki askeri-teknik işbirliğinin genişletilmesine ilişkin anlaşmanın onayını verdi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Müsteşarı Arman Sargsyan, Ermenistan Cumhuriyeti Hükümeti ile Yunanistan Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki askeri-teknik işbirliği anlaşmasını parlamento komitesinin toplantısında sundu.

Anlaşma, 14 Aralık 2023'te Atina'da imzalandı.

Arman Sargsyan, "Anlaşmanın amacı, iki ülke arasında mevcut askeri-teknik işbirliğini genişletmek ve derinleştirmektir. Anlaşma, askeri-teknik alanda işbirliği alanlarını, gerekli uzman ve teknik personelin hazırlanma sürecini, askeri-teknik alanda faaliyet gösteren kuruluşlara destek sağlamayı ve işbirliğinin gerçekleştirilmesi için araçları belirler" diye belirtti.

İşbirliği alanları arasında silah ve mühimmat üretimi, teknoloji transferi ve teknik destek, mühimmat üretimi, askeri araştırma ve değerlendirme, askeri amaçlı ürünlerin ortak üretimi için ortak kuruluşların oluşturulması, askeri-teknik alanda profesyonel eğitim, yeniden eğitim ve nitelikli iş gücü artışı programlarının uygulanması, askeri amaçlı ürünlerin onarımı ve işletilmesi ile ilgili hizmetler yer almaktadır.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+