​İran`dan Ermenistan’ın Alaverdi şehrine insani yardım gönderildi - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

09 Haziran 2024  

​İran`dan Ermenistan’ın Alaverdi şehrine insani yardım gönderildi -

​İran`dan Ermenistan’ın Alaverdi şehrine insani yardım gönderildi ​İran`dan Ermenistan’ın Alaverdi şehrine insani yardım gönderildi

Ermenistan'a, Lori bölgesinde selden etkilenen halka yönelik İran'dan insani yardım geldi. İran Kızılayı ve Ermenistan Kızılhaç Derneği çalışanları, bu yardımı 7 Haziran'da Alaverdi'ye ulaştıracak.

Bu vesileyle Ermenistan Kızılhaç Derneği'nde İran İslam Cumhuriyeti'nin Ermenistan Büyükelçiliği Müsteşarı Bahram Taheri, siyasi işler danışmanı Muhammed Cevad Alavi, İran Kızılayı temsilcisi ve Ermenistan Kızılhaç Derneği Başkanı Davit Nersisyan arasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Davit Nersisyan, öncelikle İran Cumhurbaşkanı'nın ve beraberindeki yetkililerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle taziye dileklerini iletti. Bu trajik olaydan kısa bir süre sonra, Ermenistan'ın Lori bölgesinde korkunç bir doğal afet meydana gelmişti.

Nersisyan, İran Kızılayı'nın Ermenistan'daki doğal afete ilk tepki veren kurumlardan biri olmasının ve yardım etmeye hazır olmasının anlamlı olduğunu belirterek "Durumun trajikliğine rağmen, iki komşu ülkede insani görevler yürüten organizasyonlar arasındaki sıkı iş birliğini bir kez daha teyit etmektedir. Ermenistan Kızılhaç Derneği, ilkelerine sadık kalarak ikili iş birliğinin önemini vurgulamaktadır ve ilişkileri güçlendirmek için daha geniş bir yelpazede konuların gündeme alınacağına dair umutlarını ifade etmektedir. Yıllar içinde oluşan bu bağın, her iki kuruluşun yararına daha fazla fikri hayata geçirebileceğine inanıyoruz. Bu zor zamanda verdikleri destek için meslektaşlarına teşekkür ederek.'' diye konuştu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+