​Vasilis Maragos: Avrupa Birliği, Ermenistan`ın egemenliğini, dayanıklığını ve demokrasisini destekl - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

06 Haziran 2024  

​Vasilis Maragos: Avrupa Birliği, Ermenistan`ın egemenliğini, dayanıklığını ve demokrasisini destekl -

​Vasilis Maragos: Avrupa Birliği, Ermenistan`ın egemenliğini, dayanıklığını ve demokrasisini destekl ​Vasilis Maragos: Avrupa Birliği, Ermenistan`ın egemenliğini, dayanıklığını ve demokrasisini destekliyor

Yerevan'da "Açık Yönetim Doğu Ortaklığı Ülkeleri" topluluğunun toplantısının açılışı sırasında, Avrupa Birliği'nin Ermenistan delegasyonu başkanı Vasilis Maragos, Avrupa Birliği'nin Ermenistan'ın egemenliğini, dayanıklığını ve demokrasisini desteklediğini belirtti.

Ayrıca, Avrupa Birliği'nin ve Ermenistan hükümetinin açık ve demokratik bir yönetim ilkelerine olan bağlılığını vurguladı.

Maragos, vatandaşları tüm eylemlerin ve programların merkezine koymanın temel olduğunu düşündüğünü belirtti.

"Katılımı ve diyaloğu güçlendirmek istiyoruz. Vatandaş katılımını, siyasi toplum, uzmanlar ve hükümet arasındaki diyaloğu geliştirmek istiyoruz," diyen Maragos, yerel yönetim organlarının katılımını ve insan merkeziyetçiliğini vurguladı.

Bu bağlamda, Avrupa Birliği'nin Ermenistan'da çatışmadan etkilenen Syunik bölgesinin dayanıklığını artırmayı desteklediğini belirtti.

Onun sözlerine göre, öncelikle Avrupa Birliği yatırımlarını ve ardından diğer yatırımcıların yatırımlarını sağlamak için kaynaklar yoğunlaştırılıyor.

Maragos'a göre, tüm bunlar Syunik vatandaşlarının kapasitelerini geliştirmeyi, önceliklerini vurgulamayı ve sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Avrupa Birliği büyükelçisine göre, iki gün önce Ermenistan ile Avrupa Birliği arasında yeni işbirliği gündemi üzerine konuşmuşlar ve bu konuda müzakereler başladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+